Jakie książki są pewnym wyborem w przypadku dnia dziecka?

Nie wszyscy dorośli są przekonani co do książek, jeśli chodzi o dzień dziecka. Okazuje się, że może to być znakomity prezent – trzeba jedynie wybrać odpowiednie tytuły. Niekoniecznie sprawdzą się tu podręczniki albo lektury szkolne. Które książki na dzień dziecka z Taniej Książki na pewno ucieszą najmłodszych czytelników?

Książki związane z zainteresowaniami dziecka

Dzieci już od najmłodszych lat mają różne ciekawe hobby. Książki na dzień dziecka sprawią, że najmłodsi mogą poświęcić jeszcze więcej czasu na swoje zainteresowania. Ich tematyka może być przeróżna. Niektóre dzieci uwielbiają rysować, inne zaś spędzają całe dni na boisku piłkarskim. Sporo z nich uwielbia grać w gry komputerowe. Przydatne w takim przypadku są różne poradniki, gdzie można przeczytać o tym, jak polepszyć swoje umiejętności.

Książki mogą dotyczyć również takich zainteresowań dziecka jak muzyka, seriale albo literatura. Ciekawym prezentem mogą być tytuły, które polecają starsze płyty albo filmy. W ten sposób dziecko może odkryć artystów, których ciężko byłoby znaleźć w Internecie. Jeśli dziecko lubi majsterkować lub bawić się narzędziami to można kupić książki na temat składania modeli albo nauk ścisłych.

Książki fabularne

Dużo łatwiejszy wybór mają rodzice, których dzieci uwielbiają czytać książki fabularne. Mają oni do wyboru całe mnóstwo ciekawych autorów. W przypadku najmłodszych czytelników warto wyróżnić opowieści Hans Christiana Andersena albo braci Grimm. Będą one pomocne wieczorami, kiedy dziecko nie umie zasnąć. Polecane są też specjalne czytanki, które pozwolą nauczyć się składać zdania i sylaby.

Starsze dzieci mają dużo bardziej wygórowane wymagania co do lektur. Pewnym wyborem jest seria “Harry Potter”, którą uwielbiają osoby w każdym wieku. W przypadku dziewczynek sprawdzi się “Zmierzch”, chłopcy z kolei docenią “Więźnia Labiryntu”. Ciekawą serią niezależnie od płci dziecka będą “Igrzyska Śmierci”. Z jednego strony dziewczynki utożsamią się tu z główną bohaterką, chłopcy zaś będą ekscytować się kolejnymi starciami na arenach.