Książki do podarowania na Dzień Dziecka

Święta różnego rodzaju to dobra okazja, by podarować najmłodszym to, co pomoże w rozwoju ich wyobraźni oraz zdolności czytania. Nie inaczej jest z obchodzonym przez nie świętem 1 czerwca. Jakie książki na dzień dziecka ucieszą pociechy? Te, które będą dotyczyć ich zainteresowań oraz mające wpływ na ich wzrost.

Nauka w przyjemny sposób

Książka podarowana z okazji dnia dziecka to nie tylko prezent, który powinien ładnie wyglądać — jej edukacyjna strona także ma znaczenie. Dlatego warto rozejrzeć się za tytułami, które w przystępny sposób i prostym językiem ukażą dzieciom na przykład historię Ziemi, opowiedzą o zwierzętach żyjących w wodzie czy wyjaśnią, w jaki sposób rośliny mogą rosnąć. Wartym uwagi tytułem będzie “Pod Ziemią, Pod Wodą” Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

Powieści z ciekawą akcją

Starsze dzieci, które czytają samodzielnie i sięgają po książki, nie tylko po szkolne lektury, z pewnością ucieszą się, dostając powieść przygodową z bohaterami, z którymi zdołają się utożsamić. Takie książki mają dużą czcionkę, często też zawierają ilustrację, co przekłada się na jeszcze lepszą wizualizację w głowie młodego czytelnika. Dla małych miłośników literatury przygodowej polecają się nie tylko jednotomówki, ale także serie. Tytułem wartym zainteresowania będzie na przykład “Hedwiga” autorstwa Fridy Nillson z ilustracjami Anke Kuhl.

Z naklejkami

Samo czytanie książek może nie wystarczyć każdemu dziecku — jeżeli lubi się ono bawić i stale coś robi, dobrym rozwiązaniem w jego przypadku będzie podarowanie książki z naklejkami. Nie tylko wspomoże umiejętność czytania, ale będzie wymagała również od dziecka rozwiązywania zagadek i łamigłówek, myślenia. Dobrym tytułem będzie “Na wsi. 2000 naklejek. Fantastyczne zadania!, w której poza dużą liczbą naklejek przedstawiono wiele informacji dotyczących życia na wsi. Młody czytelnik zmierzyć się będzie musiał z zadaniami do rozwiązania, takimi jak pomoc przy strzyżeniu owiec, zebranie plonów. Będzie to dla niego wyzwanie, które pochłonie na wiele godzin.