Książki na dzień dziecka – po jakie tytuły warto sięgnąć?

Choć do dnia dziecka zostało jeszcze trochę czasu, to warto już teraz pomyśleć o prezencie dla swoje urwisa. Dobrze jest wręczyć mu coś, co nie tylko sprawi mu dużo radości, ale i pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Świetnie sprawdzają się do tego książki, które nie tylko niosą ze sobą ogrom radości i zabawy, ale i pozytywnie wpływają na wyobraźnię i kreatywność malucha. Książki to niezwykle wartościowy upominek, a do tego literatura dziecięca i młodzieżowa to skarbnica świetnych opowiadań. 

Jakie książki kupić swojemu dziecku?

Książki na dzień dziecka powinny być przede wszystkim ciekawe i zachęcać malucha do czytania. Jedną z najpopularniejszych serii dla młodszych czytelników jest ta o przygodach dwunastoletniego chłopaka o imieniu Percy Jackson. Pierwsza część “Złodziej pioruna. Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 1” autorstwa Ricka Riordana opowiada o czasach, kiedy chłopiec dowiaduje się o swoim pochodzeniu i wyrusza w niebezpieczną misję. Równie interesująca może być książka “Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1” Katarzyny Bereniki Miszczuk. To historia dzieci, których rodzice się rozwiedli i maluchy musiały przeprowadzić się z Warszawy do Bielin do swojej ciotki. Sama historia staje się o wiele ciekawsza, kiedy na jaw wychodzi, że stara ciocia była kiedyś szeptuchą. Na każdego czytelnika czekają słowiańskie klimaty i nietypowe przygody.

Książki na dzień dziecka – dlaczego warto podarować je swojemu maluchowi?

Książki to prezent ponadczasowy, który może zostać z dzieckiem nawet do końca życia, dzięki czemu zawsze będzie mieć pamiątkę bliską swojemu sercu. Każdą książkę, którą wręcza się swojemu maluchowi, warto uzupełnić o drobną dedykację czy nawet śmieszny wierszyk, aby ten egzemplarz był naprawdę wyjątkowy. Co więcej, książki są na tyle uniwersalne, że bardzo łatwo jest dopasować do wieku swojej pociechy. Można sięgnąć zarówno po historie ciepłe, pełne miłości i humoru, jak i te bardziej przygodowe, które nawet pozostawiają po sobie drobny dreszczyk emocji.